Jak dopasować biżuterię do sukni ślubnej

27-05-2021
Dawno już minęły czasy, kiedy to zakładanie przez kobietę biżuterii na wesele było czymś niestosownym, co w przyszłości miało młodej parze przynosić pecha. Kobiety noszą biżuterię na co dzień i nic dziwnego w tym, że na ten wyjątkowy dzień w swoim życiu, na ślub, uwielbiają się nią ozdabiać, co oczywiście nie jest obecnie postrzegane jako coś złego. Mamy dość dużą swobodę w doborze bransoletki i kolczyków ślubnych do naszych potrzeb, ale zawsze musimy wykazać się pewnym umiarem.

 

Ilość biżuterii dobieramy do rodzaju sukni

Przede wszystkim kobieta nie będzie wyglądała na swoim ślubie wyjątkowo, jeśli przesadzi z ilością ozdób. Zasada jest tutaj bardzo prosta. Jeśli chcemy do ślubu założyć naprawdę dużo dodatków biżuteryjnych, to najlepiej wybrać suknię w miarę gładką, która będzie miała jak najmniej własnych ozdób. Decydując się na delikatną ślubną biżuterię, można pokusić się o suknie bardziej zdobione, pełne cyrkonii i świecących perełek, które na pewno podkreślą urodę.

 

Biżuteria kryształowa świetnie zastąpi ogromne kolie

W niektórych przypadkach, na przykład przy wyborze sukni z bardzo odsłoniętym dekoltem, trzeba pamiętać o założeniu dość dobrze widocznego naszyjnika zdobiącego szyję. Tutaj wręcz idealnym wyborem wydaje się kolia, ale dla kobiet nielubiących takiej biżuterii doskonałą alternatywą są na ślub delikatne kryształki. Biżuteria ta nie rzuca się aż tak bardzo w oczy, a wciąż pięknie ozdabia szyję.

 

Biżuteria na wesele - trochę „staroci” nie zaszkodzi

Na koniec warto wspomnieć o miłośniczkach starej, często rodowej biżuterii. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z niej skorzystać. Ciekawym pomysłem jest, chociażby wykorzystanie starych broszek do ozdobienia sukni. Można także skorzystać z bransoletek i kolczyków ślubnych, które zostały w sztuczny sposób postarzone. Te również prezentują się naprawdę ciekawie.