Jak dopasować kolczyki ślubne do typu sukni? U nas znajdziesz inspiracje

15-10-2018

Każdy fason sukni ślubnej wymaga innej fryzury oraz doboru dodatków. Może się okazać, że nawet najpiękniejsze kolczyki z najnowszej kolekcji nie pasują do zabudowanej sukni, która urzekła nas w salonie. Co więc robić, kiedy mamy już kreację na ślub, a wciąż brakuje nam ozdób do uszu? Rozwiązaniem jest wizyta w sklepie internetowym. Pod warunkiem, że wiemy, jakiej biżuterii powinnyśmy szukać.

Najchętniej wybierana - suknia w kształcie litery A. Do niej pasują długie kolczyki

Ten fason sukni ślubnej jest bardzo często wybierany przez polskie kobiety. Nie bez powodu: efektowny dół maskuje niedoskonałości figury, a romantyczny dekolt eksponuje ramiona. Odsłonięta góra pozwala na dowolność w wyborze fryzury, którą można poprowadzić na bok lub upiąć wysoko. Przy zaakcentowanych ramionach i szyi, zjawiskowo prezentują się również włosy rozpuszczone. Do takiej stylizacji najtrafniejszym wyborem będą długie, wyraziste kolczyki z kolekcji ślubnej. Najważniejsze, aby były widoczne już z daleka, błyszczały i delikatnie się poruszały przy każdym ruchu głową. Jeśli chodzi o kształt kolczyków, panny młode mają duże pole do popisu. Popularnością cieszą się wzory kwiatowe, romantyczne. Efekt zapewnią też gęsto wysadzane kryształkami kolczyki ślubne stylizowane na łezki. Zakupy róbmy w myśl zasady: im więcej kryształów, tym lepiej – kobiecy dekolt typu serce zostanie dzięki nim dodatkowo rozświetlony.

Wybór padł na zabudowaną suknię z koronkami? Podkreślą ją kolczyki na sztyfcie

Zabudowana suknia ślubna, czy to rybka czy syrena, charakteryzuje się dopasowanym gorsetem ze spódnicą i doczepianym trenem. Jest bez wątpienia zjawiskowa, na co wpływa fason, podkreślający nienaganną figurę panny młodej oraz liczne koronki, często pokrywające nawet całą kreację, z rękawami włącznie. Do tak bogato zdobionej sukni polecamy kolczyki ślubne z drobnymi kryształkami. Najlepiej na sztyfcie, który utrzymuje ozdobę tuż przy uchu. W ten sposób biżuteria będzie gustownym dopełnieniem, podobnie jak długi welon, sięgający ziemi. W zestawieniu z trenem katedralnym, suknia zapiera dech w piersiach. Gdy podkręcimy stylizację, zakładając kolczyki z prawdziwymi kryształami, efekt będzie jeszcze większy.

Każdą suknię ślubną można zaakcentować biżuterią, o ile zostanie ona odpowiednio dopasowana. W celu znalezienia urokliwych ozdób dla panien młodych i nie tylko, zajrzyj na naszą stronę internetową. Tam umieściliśmy ręcznie wykonane kolczyki marki Radziszewska, do wyboru z kryształami i perełkami, występującymi w towarzystwie srebra rodowanego.