Jaką biżuterię wybrać na chrzest, komunię, bierzmowanie ?

24-05-2023

Zbliża się ważna rodzinna uroczystość, taka jak chrzest, komunia lub bierzmowanie? W takiej sytuacji wypada kupić okazjonalny i tematyczny upominek rezonujący z tak doniosłą okazją. Biżuteria sprawdzi się tu najlepiej, gdyż to uniwersalny prezent, który w dodatku można dopasować do tego typu uroczystości. Dowiedz się, jaką biżuterię wybrać na chrzest, komunię lub bierzmowanie i na co zwracać uwagę podczas zakupu.

Biżuteria na chrzest, komunię lub bierzmowanie

Wybierając odpowiednią biżuterię na komunię, chrzest lub bierzmowanie należy uwzględnić charakter uroczystości. Jubilerzy często mają przygotowane ciekawe projekty z myślą o konkretnych wydarzeniach. Taka biżuteria odznacza się np. krzyżykiem, symbolem ducha świętego lub innymi motywami religijnymi. Wybór w tej kwestii jest bardzo duży, a kupując prezent dla dziecka najlepiej postawić na model, który będzie miał relatywnie niewielki krzyżyk lub inny motyw – taka biżuteria jest bardziej uniwersalna.

Biżuteria na chrzest lub komunię – jaki materiał wybrać?

Kupując biżuterię na prezent na chrzest lub inną uroczystość najlepiej postawić na klasyczny kruszec – złoto lub srebro. Jeśli chodzi o to pierwsze, to może to być mniej popularna odmiana, czyli białe złoto. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się np. na bransoletkę srebrną z krzyżykiem wykonanym ze złota. Poza samym faktem, że takie materiały są symboliczne i najlepiej nadają się na prezent, ma to również dodatkowy walor, jakim jest wytrzymałość. Srebro i złoto są świetnymi materiałami na biżuterię, zwłaszcza dla dziecka, które będzie je potem nosić, a nie tylko traktować, jako pamiątkę. Są bowiem odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także wilgoć. Biżuteria wykonana ze złota lub srebra nie traci na walorach estetycznych przez wiele lat, nawet gdy jest noszona.

Biżuteria na chrzest, bierzmowanie i komunię – medalik, bransoletka, różaniec na rękę, czy breloczek?

Szukając prezentu na komunię, chrzest lub bierzmowanie ma się wiele możliwości. Najbardziej popularnym wyborem jest łańcuszek z medalikiem lub krzyżem. Jest to uniwersalna biżuteria, która jednoznacznie kojarzy się z takimi okolicznościami. Jeśli chodzi o komunię i chrzest, to faktycznie jest to najbardziej polecana opcja, jednak jeśli chodzi o bierzmowanie, to można pomyśleć nad różańcem albo brelokiem.

Jubilerzy oferują różańce wykonywane na wzór biżuterii, które są pięknie zdobione i wykonywane z dbałością o najdrobniejsze detale. Można je nabyć w dwóch wariantach. Są to standardowe różańce, a także różańce na rękę w formie bransoletki. Bierzmowanie to uroczystość, która pozwala zdecydować się na tak nietypowy prezent. Ciekawym i równie oryginalnym pomysłem będzie też brelok z motywem sakralnym. Dla nastolatka idącego do bierzmowania będzie to niewątpliwie dość praktyczny prezent, a jednocześnie ciekawa pamiątka. Na rynku nie brakuje breloków z motywem Jana Pawła II lub mniej znanych świętych pasujących do imienia wybranego na bierzmowanie.

Do końca promocji zostało